Kokia yra Teleloto piniginių prizų apvalinimo tvarka?

Išmokant „Teleloto“ laimėjimus, jie apvalinami 1 euro tikslumu į mažesnę pusę. Pavyzdžiui, jei laimėjimo suma – 2,66 Eur – laimėtojui išmokama 2 Eur, likusią sumą perkeliant į laimėjimų rezervo fondą.     

Toks apvalinimas yra nustatytas šios loterijos taisyklėse. Tokia sąlyga supaprastina laimėjimų išmokėjimą bilietų pardavimo vietose ir pagreitina pačią išmokėjimo operaciją.

Nuo apvalinimo susikaupusi suma grįžta į laimėjimų fondą. Dažna situacija, kai po „Teleloto“ tiražo paaiškėja, kad mažiausias laimėjimas (pvz., už kampų kombinaciją) yra mažesnis už 2 eurus. Loterijos įstatymas nurodo, jog mažiausias laimėjimas negali būti mažesnis, nei bilieto kaina. Esant tokiai situacijai, laimėjimas yra padidinamas iki 2 eurų.  

Laimėjimų apvalinimo taisyklė yra įprasta loterijų organizavimo praktika, plačiai taikoma loterijų organizatorių visame pasaulyje. Lietuvoje šiai praktikai pritarė loterijų organizavimą prižiūrinti Lošimų priežiūros tarnyba, suderinusi „Teleloto“ bei kitų loterijų, kuriose nustatytas laimėjimų apvalinimas, taisykles.