Gargždietis pramynė takelį į sėkmę

Dažnas iš mūsų, priverstas eiti į parduotuvę tris kartus per dieną, tą pavadintų kančia. O štai gargždiškiui Juozapui (vardas pakeistas laimėtojo prašymu) toks kasdienis pasivaikščiojimas – maloniausia pramoga. Senjoras noriai mina kelią nuo namų iki terminalo, kur „Kenoloto“ žaidimo kortelėje žymi skaičius ir perka bilietus. O sugrįžęs – laukia žaidimo ir jau ne šimtais, bet tūkstančiais skaičiuoja laimėtus pinigus.

Juozapas „Kenoloto“ žaisti pradėjo vos tik gavo tokią galimybę – jis vienas iš tų, kurie loterijoje dalyvauja nuo jos pradžios. Ir pirmą kartą stambesnę sumą jis susižėrė dar 1996-aisiais.

„8000 litų tada laimėjau. Dideli pinigai buvo ir didelė laimė“, – su nostalgija pasakoja gargždietis.

Nuo tada vyras žaisti buvo sustojęs tik kartą – kai kurį laiką gyveno užsienyje. Ir bene kiekvienais metais jis po kelis kartus laimi tūkstantines sumas.

„Turiu tokią kaip ir strategiją – prieš kiekvieną žaidimą perku tris skaičių kombinacijas, o kiekvienai moku po tris eurus. Visose renkuosi skirtingus skaičius – po dešimt. Prieš kelias savaites iš dešimties skaičių atspėjau devynis – taip jau kokius šešiskart yra buvę. Ir laimėjau 3000 Eur“, – lyg tarp kito pamini žaidėjas.

„Kenoloto“ kamuoliukai rieda tris kartus per dieną – 11.55, 17.55 ir 22.30 val. Po žaidimo Juozapas bilietą patikrina internete. O tada – išjungia kompiuterį ir aunasi batus.

„Žinau, žinau, kad ir internetu galiu įsigyti bilietų. Paskyrą loto.lt turiu. Bet man čia ritualas. O ir prasivaikštau – sveikatai nauda“, – juokiasi senjoras.

Pasiteiravus, ar domisi ir kitomis loterijomis, Juozapas pamini „Eurojackpot“ bei „Vikinglotto“.

„Ir tose kartais sudalyvauju – todėl, kad ten taip pat pats galiu rinktis skaičius. Galimybė pačiam spręsti yra mano būtina sąlyga“, – griežtai nukerta žaidėjas.

Dalį laimėtų pinigų vyras taupo, kitą dalį – skiria kasdienėms išlaidoms, buities pasigerinimui, dovanoms ir panašiai. Tačiau vyro planuose ir rimtesnis pirkinys.  

„Ateis laikas, kai atspėsiu jau ne devynis iš dešimt, o visus dešimt skaičių. Tada laimėsiu 60 000 eurų – ir pirksiu mašiną“, – užtikrintai sako Juozapas.

„Kenoloto“ – viena seniausių loterijų Lietuvoje. Šio žaidimo dalyviai gali patys rinktis bilieto kainą, skaičius ir kelis kamuoliukus bandys atspėti – o visi šie pasirinkimai nulemia, dėl kokios sumos jie žais. Mažiausia galima bilieto kaina – 0,25 Eur, o didžiausias laimėjimas net 200 000 Eur. Per visą šios loterijos gyvavimo istoriją Lietuvos žaidėjams jau išdalinta daugiau nei 31 mln. Eur.